Apiterapi Çalışma Kurulu » SMKoop

Apiterapi Çalışma Kurulu

Sağlık Mensupları Kooperatifi Apiterapi Çalışma Kurulu

Kooperatifimiz Yönetim Kurulu’nun aldığı kararla Apiterapi Çalışma Kurulu kurulmuştur.

Çalışma kurulumuz Türkiye’de apiterapi alanında gözlemci olacaktır. Dünyadaki apiterapi bilgi ağının ülkemizdeki temsilcisi olmak için çaba sarfedecektir.

Aynı zamanda arı ürünlerinin üretiminde de standartların ve denetim mekanizmalarının oluşturulması için çalışacak bu konuda tüketiciyi yalnız bırakmayacaktır.

Sivil toplumun bir parçası olarak arı ürünleri üretiminde bir akredite kurumu gibi çalışacaktır.

Gruba girebilmek için başvuru formunu doldurduktan sonra telefonunuza “Telegram” Uygulamasını kurmanız gerekmektedir. Sadece Başvuru formu yeterli olmayacaktır.

IOS Cihazlar için   Android Cihazlar için

Apiterapi Çalışma Kurulu Telegram Grubu

Kooperatifimiz “Apiterapi Çalışma Kurulu” tarafından “Türkiye Apiterapi Telegram” grubunun kurulmasına karar verilmiştir. Bu Telegram grubunun Bilimsel Moderatörü Prof. Dr. Sibel SİLİCİ Teknik Moderatörü ise Dr. Halil Nevzat YETKİN‘dir.

Telegram grubumuza kayıt olabilmek için formu doldurmanız gerekmektedir. Sonrasın da size e-mail/SMS ile geri dönüş sağlanacak ve gruba girebilmeniz için gerekli bilgiler verilecektir. Bu grup kapalı bir grup olup talep üzerine grup üyeliğine kabul edilme işlemleri yapılacaktır.

Prof. Dr. Sibel BİLİCİ Hocamızın uzman olarak bulunacağı grubumuz ilerleyen zamanlarda apiterapi hakkında bilimsel sözü olan herkesi uzman olarak gruba dahil etmek istiyor. İster alaylı olun ister akademisyen veya araştırmacı tecrübe ve bilginizi paylaşmak için ve grupta “Uzman” olabilmek için başvuruda bulunabilirsiniz.

Onun dışında apiterapiyi bilmek/öğrenmek isteyen, dünyadaki bilimsel gelişmeleri takip etmek isteyen sağlık mensuplarımız da gruba üye olabilir.

Saygılarımızla.

Türkiye Apiterapi Telegram Grubu Başvuru Formu

  Telegram Programının Tercih Edilmesinin Sebepleri:
  Her ne kadar Whatsapp daha önce kullanıma girmiş ve yaygın olan bir mesajlaşma programı olsa da bazı özelliklerinden dolayı maalesef yetersiz kalmaktadır.
  Telegram’ın tercih edilmesinin sebepleri.
  1-)Grup üye sayısında kısıtlama bulunmamaktadır, 200.000 üyeye kadar kayıt alınabilmektedir.
  2-)Whatsapp da 16 MB dan büyük dosya paylaşımı yasaktır, oysa Telegram’da kısıtlama yoktur (veya çok daha büyüktür)
  3-)Dosya yükleme çok hızlı olmaktadır.
  4-)Daha önce yüklenen dosyalar Whatsapp tarafından dönemsel olarak silinmektedir oysa Telegram’da çok uzun süreler silinmemektedir. Yapılan testte 3 yıldan daha önce yapılan yazışmalar, dosyalar, video ve resim vb. tüm dosyalar hala Telegram tarafından saklanmaktadır. Bu sayede istediğiniz zaman bilgisayarınıza ve/veya telefonunuza indirebilirsiniz. Ama yine de önemli gördüğünüz dosyaları kendi bilgisayarınıza kayıt etmenizi öneririm.
  5-)Üye bazında yetki seçeneğiniz var, bir üyeyi bir hafta bir ay kısıtlayabiliyorsunuz.
  6-)PC ve dizüstünde kullanabiliyorsunuz ama kullanımı diğer programam göre çok daha pratik. (whatsapp’da bu özellik var)
  7-)En önemli özelliklerinden birisi de gruba sonradan giren her üye daha önce yapılan yazışmaları ve paylaşımları görebilir.

  Türkiye Apiterapi Telegram Grup Kuralları
  *Siyasi, felsefi, dini veya herhangi bir dünya görüşü ile alakalı paylaşım yasaktır.
  *Herhangi bir marka isminden bahsetmek yasaktır. Ama ilgili markanın bilimsel analizler şeklinde doğruluğu onaylanmış her türlü bilgisinin paylaşımı, Bilimsel Moderatörün önce izni alınarak yapılabilecektir.
  *Resmi ve dini bayramlarda, her türlü özel günde bayram ve kutlama mesajları yasaktır.
  *Dini ve milli büyüklerimizin ve milli olaylarımızın grupta paylaşımı yasaktır.
  *Doğum günü kutlamaları yasaktır, bu grup moderatörünün doğum gününü de kapsamaktadır.
  *Apiterapi dışında herhangi bir konuda yazışmak yasaktır. Karikatür göndermek, müzik paylaşmak, resim paylaşmak yasaktır.
  *Herhangi bir eğitim duyurusu, bilgisi, sorusu paylaşılmayacaktır. Sadece apiterapi ile ilgili eğitim duyurusu moderatör onayından geçtikten sonra yapılabilecektir.
  *Herhangi bir kitap, ürün tanıtımı, duyurusu yapılması yasaktır. Apiterapi ile ilgili herhangi bir kitap duyurusu yapılabilir.
  *Kişisel bir sorun iletilecekse bu direk olarak grup yöneticilerine özelden iletilecektir.
  *Grup kurallarına uymayan paylaşımlarda üyeler müdahale etmeyecek, müdahale edilmesi gerektiğini düşünüyorsa moderatörlere özelden mesaj ile bilgi verecektir. Zaten moderatörler tarafından grup takip edilmektedir.
  *Grup kurallarına uymayan yazışmalar, paylaşımlar yapanlar ilk defasında grupta kalacak ama bir haftalık mesaj yazma kısıtlaması uygulanacaktır.
  *İkinci kez aynı kural ihlalinde 1 ay mesaj yazma kısıtlaması uygulanacaktır.
  *Üçüncü kez aynı kural ihlal edilirse gruptan çıkması rica edilecektir.
  *Grupta arı ürünleri üretimi yapan arıcılar bulunmaktadır ancak bu üyelerimizin paylaşım yapması yasaktır. Mesaj gönderme kısıtlaması uygulanmaktadır. Bilimsel her türlü sorularını direk olarak Bilimsel Moderatörümüze özelden sorabilirler. Veya kendi tecrübeleri ile ilgili paylaşımlar yapmak isterlerse bunu moderatörler aracılığı ile uygun görülürse yapabilirler.

   Sepet