Dr. Cüneyt KARABİBER

Dr. Cüneyt KARABİBER

Dr. Cüneyt KARABİBER hocamızın dahil oldu “Hipnoz Okulu” seminerlerimiz hakkında detaylı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

“Yaşam, bugüne dair sorularına cevap bulabileceğin bir şey değildir… bekleme sürecinde olduklarından zevk almayı öğrenmelisin… hayatta çiçek tohumları ekmekten ve ne çıkacağını merak etmekten daha keyifli hiçbir şey yoktur.” Erickson

Dr. Cüneyt KARABİBER

Dr. Cüneyt KARABİBER

Dr Cüneyt Karabiber

1966, Edremit-Balıkesir doğumludur.

Göbek bağının Ankara Garında düşmüş olmasıyla geniş ailesinde, yaşamını Ankara’da geçeceği yolundaki inanış, yine geniş ailenin hemen her bireyi tarafından yakından takip edilmektedir. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Mecburi hizmetini Ankara Hastanesinde tamamlamıştır. Askerlik için Samsun Sahra Sıhhıye okulu Komutanlığına teslim olmuş olsa da, sayı fazlalığı nedeniyle temel eğitimini Ankara-Polatlı Topçu Okulunda ve kıta hizmetini de kura sonucu Ankara Genelkurmay Başkanlığına atarak tamamlamıştır.

1991 Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Hipnoterapi ile ilgili konuları ilk kez İstanbul Erickson Ensitüsünde, kurucu başkanı Tamer Dövücü ile eğitim çalışmaları içerisinde araştırmaya başlamıştır.

1996-1998 yılları arasında Sağlık Bakanlığında bürokratik bir görev yapmış olsa da kağıtlara değil hastasına teması önemsediğini fark etmesiyle sahada uygulamacı düzeyde hekimlik yapmayı tercih etmiştir.

2000 yılından itibaren psikoterapi alanını incelemeye başlamıştır. Hipnoterapiyle ilgili çalışmaları 2006 yılından itibaren Milton H. Erickson Vakfı kurucu başkanı Dr Jeffrey Zeig ile Türkiye’de Ericksonian yaklaşımı ülkemiz ruh sağlığı profesyonelleriyle tanıştırmayı amaçlayan, şu ana kadar ondan fazla İstanbul’da düzenlenen eğitimlerde eğitmen olarak yer almasıyla yoğunlaşmıştır.

Milton H. Erickson Vakfının Amerika Birleşik Devletlerindeki Psikoterapinin evrimi ve Psikoterapi üzerine Ericksonian yaklaşım kongrelerinde 2007 yılından itibaren katılımcı olarak yer almakta, Ericksonian Master-Class (ustalar sınıfı) kapsamında kendi eğitim çalışmalarını sürdürmektedir.

2019 yılında Yakındoğu Üniversitesinde Klinik Psikoloji üzerine yüksek lisans çalışmasında psikolojik iyi oluş (well-being) ve duygular arasındaki ilişkide psikolojik dayanıklılığın (resilience) rolünü incelemiştir.

Ericksonian yaklaşımdan geliştirilen bir iyi-yaşama yaklaşımı olan Optimum Denge Modeli araştırma ve eğitim çalışmalarında aktif olarak yer almaktadır.

2016 yılından beri Ankara Erickson Ensititüsünde kurucu başkan olarak araştırma ve eğitim çalışmaları yapmaktayım.

Evli ve bir kız çocuk babasıdır.

ETKİNLİK TAKVİMİ

Modül No: 17
Eğitim Adı: Ericksonian Hipnoterapi
Tarih: 5-6-8 Ekim (Toplam 6 Saat)
Ücret: 1000 TL + KDV

Bilimsel Program, Modüller ve İçerikleri İle İlgili Bilgi İçin
SMKOOP Hipnoz Okulu Koordinatörü Dr. Mehmet KARAV
Tel: +90 544 507 07 73
Kayıt, Ücretler ve Teknik Konular
SMKOOP Mali Müşavir Nilüfer AYAYDIN
Tel: +90 532 747 75 45

    Lütfen başvuru formunu eksiksiz doldurunuz. Ekip arkadaşlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.      Sepet